Gjigandët gjerman, Bajerni dhe Dortmundi në garë për talentin anglez!

Dy skuadrat gjigande gjermane, Bajern Munihu dhe Borusia Dortmundi janë vënë në garë për shërbimet e talentit angleze të Birmnigamit, Jude Bellingham, raporton anglezja “Mirror”. 16-vjeçari ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve europiane pasi ka shpërthyer në ekipin e parë të ekipit që aktualisht luan në “Championship”. Megjithatë Bajerni dhe Dortmundi nuk