Pas plotë 19 vitesh, Sportingu shpallet kampion në Portugali!

Pas plot 19 vitesh pritje, Sportingu i Lisbonës është rikthyer në fronin e futbollit të Portugalisë. Skuadra e drejtuar nga Ruben Amorim falë fitores minimale mbrëmë ndaj Boavistas (1:0), arriti që të krijojë epërsinë e duhur ndaj dy rivalëve historik, Porto dhe Benfika, që kishin ndarë 18 edicionet e deritanishme. https://streamable.com/awikqo Ishte