Morina dhe Memeti stolisen me medalje të arta nga turneu “Nikon Open” në Bullgari

Gjatë fundjavës në Sofje të Bullgarisë u zhvillua turneu ndërkombëtarë në karate, “Nikon Open”, ku morën pjesë edhe disa karateist nga Maqedonia. Kështu anëtarët e KK “Keiks” nga Shkupi, Sajra Morina dhe Mevlud Memedi arritën të fitojnë medalje të arta, kurse vendin e dytë e mori Arta Bushi, ndërkohë edhe përkundër

Karate, mbahet turneu ndërkombëtarë  “Tetova Open 2018”

Të shtunën në Tetovë do të zhvillohet turneu i 17-te ndërkombëtare i karatesë, “Tetova Open 2017”. Organizatori i këtij turneu me karater ndërkombëtarë të karatesë është klubi i karatesë Fati, që drejtohet nga mjeshtri i këtij sporti Arlind Huseini. Në pragë të mbajtjes të këtij evenimenti ndërkombëtar të karatesë, organizatori,

Karateisti Abdurrahimi Idrizi kthehet me medalje të argjendtë nga KB

Karatesti shkupjan, Abdurrahim Idrizi, ndryshe pjesë e reprezentacionit të Maqedonisë, ka fituar medaljen e argjendtë në kuadër të Kampionatit Ballkanik të karatesë për kadet, junior dhe për të rinjët deri në moshën 21-vjeçare, i cili gjatë fundjavës u mbajt në Herceg Novi të Malit të Zi. Idrizi pati disa paraqitje shumë

Doan Osmani shpallet kampion Ballkanik! Isha i bindur në këtë titull (VIDEO)

Karateisti nga Gostivari Doan Osmani është shpallur kampion Ballkanik në kategorinë U21, njofton “infOSport.mk”. 19-vjeçari ishte superior në këtë kampionat për kadet dhe junior, i cili po mbahet në Herceg Novi të Malit të Zi, ndërsa në luftën finale deri në 75 kg ai mundi malazezin Nikola Maloviç. Ishte kjo një