Asani me dy gola, i jep fitoren Partizanit përballë Kamzës (VIDEO)

Sot si duket ka qenë dita e futbollistëve shqiptarë nga Maqedonia që luajnë në Superligën shqiptare. Fillimisht pasi Sedat Berisha shënoi golin e parë personal për Vllazninë e Shkodrës, Jasir Asani më vonë goditi me dy gola për Partizanin e Tiranes në ndeshjen ndaj Kamzës. Asani dy golat i shënoi në

Tifozët e Partizanit, kërcënojnë kryesinë e klubit të tyre!

Tifozët e Partizanit të njohur si “Ultras Guerils” kanë kërcënuar drejtuesit e klubit të tyre. Ata nëpërmjet një deklarate të lëshuar në fejsbuk, shprehin revoltën e tyre për rezultatet e dobëta që po kalon Partizani në ndeshjet e fundit të kampionatit në Shqipëri, ndërsa në shënjestër të fajtorit kanë hedhur

Jasir Asani pranë transferimit te Partizani

Futbollisti shkupjan, Jasir Asani është pranë transferimit në radhët e skuadrës shqiptare të Partizanit. Kështu bëjnë të ditur mediat në tokën shqiptare, me Partizanin që para dy vite ishte gati të paguante 150 mijë euro për kartonin e tij, ndërsa sot mund ta bëjë të vetin me parametro zero. 22 vjeçari

Edhe Partizani vihet pas Izair Eminit

Me të kuptuar se me përfundimin e ndeshjeve në Evropë, Izair Eminit i përfundonte kontrata me Kukësin, shumë skuadra janë vënë pas shërbimeve të futbollistit tetovarë, njofton “infOSport.mk”. Pas interesimit fillestar të Shkëndijës, dhe më pas edhe atij nga skuadra vlonjate e Flamurtarit, sot mediat shqiptare njoftojnë edhe për interesimin e

Shqiptarët si ligat më të forta, me 7 ekipe në Evropë

Shqiptarët si asnjëherë më parë, këtë verë do të përfaqësohen në skenën evropiane nga total 7 skuadra, duke u barazuar kështu me ligat më të forta si Spanja, Anglia, Gjermania e Italia të cilët japin numër të madh për cdo vit në Evropë. Si zakonisht në eliminatoret e Ligës së Kampionëve