Ekskluzive, shkupjani Iseni i bashkohet Tiranës kampione!

Tirana ka shlyer borxhin prej 120 mijë eurosh ndaj finlandezit, Tim Vayrynen. Klubi bardheblu ka paguar gjitha detyrimet dhe tashmë në sistemin “TMS” rezulton se merkato e kampionëve të Shqipërisë është zhbllokuar. Kësisoj, “bardheblutë” nga kryeqendra shqiptare kanë mundësi të regjistrojnë deri nesër në darkë çdo lojtar që Orges Shehi e

Ristevski nuk bind Ze Marian e Tiranës, kthehet në Maqedoni

Qendërmbrojtësi maqedonas, Aleksandar Ristevski nuk do të jetë pjesë e KF Tiranës. 25-vjeçari është larguar nga Antalia, atje ku skuadra nga kryeqendra shqiptare po zhvillon fazën përgatitore. Një gjë të tillë klubi “bardheblu” ka bërë të ditur  përmes faqes së saj zyrtare në “facebook”, ku shkruhet se pasi ka përfunduar provën,

Shqiptarët si ligat më të forta, me 7 ekipe në Evropë

Shqiptarët si asnjëherë më parë, këtë verë do të përfaqësohen në skenën evropiane nga total 7 skuadra, duke u barazuar kështu me ligat më të forta si Spanja, Anglia, Gjermania e Italia të cilët japin numër të madh për cdo vit në Evropë. Si zakonisht në eliminatoret e Ligës së Kampionëve