Kikboksieri Memedi nokauton maqedonasin Dimovski që në raundin e parë (VIDEO)

Kikboksieri shqiptarë me origjinë nga Gostivari, Sazan Kimbo Memedi, pa shumë probleme ka mundur maqedonasin, Aleksandër Dimovski, duke mbrojtur në këtë mënyrë titullin kampion në ËKU, Unioni Botëror i Karatesë dhe KikBoksit, njofton “infOSport.mk”. Memedi ishte dukshëm më i përgatitur se kundërshtari i tij, i cili nuk mund ti përballojë