Skopje luan “tenis” me Kadinon, ish sulmuesi i Shkëndijës realizon “tripletë”, shënon edhe Lamallari

Skuadra e Skopjes, që stinorin vjeshtorë në Ligën e Dytë – Perëndim e mbylli në pozitën e parë me 7 pikë epërsi ndaj ndjekësve më të afërt, Veleshtës dhe Gostivarit, të mërkurën në një miqësore ka demoluar ekipin e Kadinos me shifrat 6:1, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje gjithë vëmendjen e

Rabotniçki avanson ndaj Pelisterit (VIDEO)

Rabotniçki është skuadra e parë që ka shënuar gol në ndeshjet e javës së 20-të në elitën e futbollit vendor. “Romantikët” shënuan vetëm pas 3 minutave lojë në transfertën ndaj Pelisterit, duke shënuar njëherit edhe golin e parë në stinorin pranveror. Autorë i golit për Rabotniçkin ishte Hristijan Kirovski, i

Rabotniçki angazhon ish sulmuesin e Shkëndijës (VIDEO)

Rabotniçki gjatë ditës së sotme përmes faqes së saj zyrtare ka bërë publik edhe transferimin e rradhës gjatë kësaj merkatoje të janarit, përcjellë “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për ish sulmuesin e Shkëndijës, Hristijan Kirovski, i cili sërish rikthehet në elitën e futbollit vendor. Ai së fundmi ishte pjesë e futbollit tajlandez, ndërsa