Suedia e nis mbarë Botërorin e femrave, Asllani asiston në fitoren ndaj Afrikës së Jugut (VIDEO)

Kampionati Botëror për femra ka filluar teksa vetëm një futbolliste shqiptare është pjesë e këtij kampionati, që po zhvillohet në Australi dhe Zelandë të Re, shkruan ‘infOSport.mk’. Fjala është për futbollisten me origjinë nga Kosova, Kosovare Asllani, që mbron ngjyrat e Suedisë. Këta të fundit zhvilluan ndeshjen e parë në këtë

Kosovare Asllani bëhet femra e parë që merr çmimin “Këmba e Artë”

Futbollistja shqiptare me origjinë nga Kosova, Kosovare Asllani, ka marrë një çmim special. Çmimi i ndarë nga Principata e Monakos, “Golden Foot” apo Këmba e Artë për femra i ka takuar Kosovare Asllanit. “Një nga ato netët e veçanta. Shumë krenare dhe e nderuar që shkruaj historinë duke marrë çmimin e parë

E bujshme nga Italia, Milani do transferojë… Asllanin!

Një lëvizje e bujshme pritet të ndodhë në futbollin e femrave, me protagoniste shqipare! Fjala është për sulmuesen me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani që mbron ngjyrat e kombëtares së Suedinë. Shqiptarja ka arritur akordin me Milanin dhe me shumë gjasa do t’i bashkohet skuadrës kuqezi gjatë kësaj vere. Këto janë raportimet e

Vashat e Suedisë fitojnë 15:0, nuk mungojnë as golat e Kosovare Asllanit

Ekipi i femrave të Suedisë ka arritur një rezultat historik duke mposhtur Gjeorgjinë vendase me rezultatin e thellë, 0:15. Protagoniste në këtë sfidë ishte edhe futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani, e cila edhe pse në lojë u inkuadrua vetëm në pjesën e dytë, arriti që të shënojë 2 gola. Golin e parë personal,

Shpërthen Asllani, 3 gola në 3 minuta për 3 pikë të reja për Real Madridin (VIDEO)

Kosovare Asllani ka tërhequr vëmendjen në ndeshjet e vlefshme të javës së 19-të në La Ligan spanjolle, në konkurrencë të femrave, teksa sot shënoi 3 gola brenda 3 minutave në fitoren 3:1 të Real Madridit ndaj Valencias, njofton “infOSport.mk”. https://twitter.com/i/status/1358046328681607168 Futbollistja shqiptare në këtë mënyrë e vetme mundi skuadrën nga “Mestalja”, ndërsa