Migjen Basha rikthehet në futbollin europian

Ish-mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha edhe përfundimisht është larguar nga Asutralia, dhe i është rikthyer futbollit europian, aty ku edhe krijoi identitetin e tij prej futbollisti, njofton “infOSport.mk”. 33-vjeçari ka vendosur të rikthehet në futbollin zviceran, aty ku edhe kishte filluar karrierën e tij me skuadrën e Lozanës. Ai tashmë