Atl. Bilbao eliminojë  Levanten e Bardhit, në finale do përballet me Barcelonën (VIDEO)

Atletik Bilbao ka eliminuar Levanten e Enis Bardhit në gjysmëfinalen e dytë të Kupës së Mbretit, duke u kualifikuar për në finalen e madhe, aty ku e pret përballja me gjigandët e Barcelonës, njofton “infOSport.mk”. Edhe kjo ndeshje, njëjtë sikurse ajo midis Barcelonës dhe Seviljës të mërkurën, u zhvillua për 120

Kupa e Mbretit, 1/8 e finales, Bardhi me Levanten e tij si dhe dy skuadrat gjigande Barça dhe Real mësojnë kundërshtarët

Në Spanjë është hedhur shorti i Kupës së Mbretit për fazën e 1/8 së finales, teksa janë mësuar edhe kundërshtarët e skuadrave të mëdha, Barcelonës dhe Realit të Madridit, si dhe skuadra kundërshtare e Levantes së Enis Bardhit. Shorti ka rezultuar shumë bujar me Realin e Madridit  që në këtë fazë