Nuhiu me dy gola mposht Lids Junajtedin e Ezgjan Alioskit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, që luan për skuadrën Shefild Vedsday ka shënuar dy gola në fitoren ndaj Lids Junajtedit të Ezgjan Alioskit në ndeshjen e vlefshme për kategorinë Çampionship të Anglisë. Nuhiu shënoi në minutën 71 dhe 90-të, përderisa për Lidsin golin e realizoi Roy Grot në të 86-tën. Sa

Alioski kur nuk shënon gol, dhuron asist (VIDEO)

Reprezentuesi i Maqedonisë, Ezgjan Alioski vazhdon me formën e tij të mirë në kampionatin Çampionship të Anglisë. Alioski nuk është përfshirë në listën e golashënuesve në fitoren 3:1 të ekipit të tij Lids Junajted ndaj KPR, mirëpo nuk kishte se si të mungonte te asistuesit. Shqiptari asistoi për Ruf, i cili

Alioski shënon gol edhe ndaj Midëllsbrout (VIDEO)

Ezgjan Alioski i ka dhënë fitoren skuadrës së tij Lids Junajtedit përballë Midëllsbrout me rezultat 2:1. Alioski rezultoi të jetë vendimtar në këtë përballje, duke shënuar golin e dytë të takimit në minutën e 55-të, pasi më herët për skuadrën e tij kishte realizuar Pablo Hernandez, ndërsa për ekipin e

Alioski me golin më të mirë në Ligën e Dytë të Anglisë (VIDEO)

Vetëm një muaj pjesë e Lids Junajtedit, Ezgjan Alioski rrëmben menjëherë një çmimë individual. Reprezentuesi i Maqedonisë ka fituar çmimin e golit më të mirë të shënuar në muajin gusht në kategorinë e dytë të Anglisë të quajtur Çampionship. Alioski fitoi këtë çmim, pasi grumbulloi 63 % të votave për realizimin