Dy klube franceze pas Zhegrovës, gati të luaj kundër Messit dhe Nejmar!

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova mund të ndryshojë ambient që në afatin kalimtar të verës. Gazeta e madhe zvicerane “Blick.ch” ka raportuar se dy skuadra të njohura franceze janë duke e vëzhguar talentin kosovar. Fjala është për skuadrat, si Lille dhe Lion, që te 22-vjeçari shohin përforcimin ideal të

Sonte për një vend në finalen e Çampions do të diskutojnë Lioni dhe Bajerni

Liga e Kampionëve po afron me shpejtësi aktin e saj të fundit. Pas gjysmëfinales së parë të zhvilluar mbrëmë, në të cilën Paris Sen Zhermeni doli fitues me shifrat 3:0 përballë Lajpcigut, sonte na pret edhe përballja e dytë gjysmëfinale, sërish me aktorë gjermano-francez. Në stadiumin “Da Luz” të Lisbonës mejdanin

Çmendet Junajtedi, 70 mln euro për sulmuesin e Lion

Mançester Junajtedi është i vendosur që të rikthejë në Premierligë, ish sulmuesin e Fulhamit, Musa Dembele. Ky i fundit aktualisht është pjesë e skuadrës franceze të Lion, ndërsa sipas asaj që raporton “TodoFichajes”, drejtuesit e skuadrës nga “Olld Traford”  tashmë kanë arritur marrëveshje për transferimin e tij në “Olld Traford”. Sipas

Barcelona-Lion, formacionet e mundshme dhe pak histori

Barcelona sonte ka gjasa të kualifikohet për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, gjithnjë nëse do të kalonin pengesën e quajtur Lion. “Katalunasit” sonte para tifozëve të vetë shihen si favorit përballë skuadrës franceze, ndaj së cilës në ndeshjen e parë në udhëtim kishin barazuar pa gola. Ndeshja e sontme në