FALEMINDERIT KAMPIONA, Drita e Nuhiut ndahet me 3 futbollistë nga Maqedonia

Skuadra kampione e Kosovës, Drita edhe zyrtarisht ka ndarë rrugët me 3 futbollistë nga Maqedonia, që ishin pjesë e gjeneratës që edicionin e kaluar u shpallën kampion, njofton “infOSport.mk”. Pjesë e “bardhekaltërve” nga Gjilani në sezonin e ri nuk do të jenë portieri Darko Tofiloski, mesfushori Bunjamin Shabani dhe futbollisti i

Pas Useinit, edhe një tetovar tjetër padit Flamurtarin e Vlorës

Futbollisti me origjinë nga Tetova, Lirim Mema, i cili gjatë afatit kalimtarë të dimrit iui bashkua Dritës së Gjilanit, në një intervistë për të përditshmen shqiptare “Panorama Sport” ka konfirmuar se çështjen me klubin e Flamurtarit nga Superliga shqiptare nuk e ka mbyllur dhe për mos kryerjen e obligimeve ai