Kosova falë super golit të Zenelit pjesën e parë e mbylli me epërsi (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mbyllur me avantazh 1:0 pjesën e parë të ndeshjes miqësore kundër Lituanisë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë po zhvillohet në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri”, ndërsa 45 minutëshin e parë e vendosi super goli i Arbër Zenelit. Futbollisti i Reims mjaft bukur depërtoi nga e majta, teksa

Luftarak dhe i vendosur, Abrashi futbollisti që spikati kundër Lituanisë

Mesfushori i Frajburgut dhe Shqipërisë, Amir Abrashi ishte futbollisti që spikati më së shumti në ndeshjen ndaj Lituanisë, sfidë që përfundoi me rezultatin 0:0. Lojtari veteran i ekipit kuqezi fitoi të gjitha duelet në mesfushë me rivalët “balltikë”. Sipas “Sofa Score”, ai u vlerësua me notën 8.1. 30-vjeçari kreu 5 ndërhyrje të

Kumanovari Seferi titullarë në ndeshjen ndaj Lituanisë

Shqipëria me fillim në ora 18:00 në “LFF Stadium” në Villnus do të përballet me Lituaninë, ndaj së cilës kombëtare do të kërkojë hakmarrje për disfatën e shtatorit në Tiranë, njofton “infOSport.mk”. Trajneri Edi Reja tashmë ka zbuluar formacionin, ndërsa për herë të parë titullarë do të luaj edhe kumanovari, Taulant

Edi Reja ndryshon krahët, ja si do luajë sot Shqipëria kundër Lituanisë

Edi Reja do të ndryshojë formacion sot përballë Lituanisë, aty ku pritet të vi me emra të rinj në krahët e mesfushës. Strategu italian i “kuqezinjëve” ka vendosur të bëjë tri lëvizje në formacion në krahasim me ndeshjen ndaj Kazakistanit. Kombëtarja shqiptare do të rreshtohet me skemën 3-5-2, duke i dhënë

Shqipëria pas fitores së madhe ndaj Bjellorusisë, me disa ndryshime nis përgatitjet për Lituaninë

Pas fitores 2:0 ndaj Bjellorusisë në udhëtim, Kombëtarja e Shqipërisë ka nisur punën për ndeshjen e radhës që e luajnë ndaj Lituanisë. “Kuqezinjtë” të shtunën kanë zbritur sot në  stadiumin “Selman Stërmasi”, aty ku kanë zhvilluar edhe seancën e radhës stërvitore. Trajneri Reja është marrë më shumë me futbollistët që nuk u

Ronaldo shkruan historinë sonte ndaj Lituanisë (VIDEO)

Kristiano Ronaldo ka shkruar historinë sonte në fitoren 5:1 të Portugalisë ndaj Lituanisë, shkruan “infOSport.mk”. Sulmuesi i Juventusit ka qenë protagonist absolut me katër golat e shënuar teksa tani është kthyer në golashënuesin më të mirë në kuadër të ndeshjeve eliminatore të vlefshme për Kampionatet Europiane. Falë 4 golave të shënuar sonte