Mbyllet gjithçka: Alioski futbollist i ri i Lids Junajtedit! (VIDEO)

Është mbyllur gjithçka, Ezgjan Alioski është futbollist i ri i Lids Junajtedit. Alioski ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me skuadrën angleze, nga e cila do të përfitojë 10 milionë funta. Reprezentuesi i Maqedonisë mbrëmë u largua nga Lugano, ndërsa sot pasdite i kaloi edhe testet mjekësore te Lids dhe iu ka

Alioski në Angli, nesër firmos me Lids Junajtedin

Transferimi i Ezgjan Alioskit në radhët e Lids Junajtedit ka mbetur vetëm çështje kohe. Alioski sot ka udhëtuar drejt Anglisë, ku pritet t’i kalojë testet mjekësore dhe të firmos kontratë me skuadrën e tij të re Lids Junajted. Skuadra angleze për objektiv ka rikthimin në Premier Ligë, ndërsa Alioskin e parasheh

Atalanta heq dorë nga Alioski, Lids Junajted shihet më afër

Skuadra e Atalantës është tërhequr nga gara për të fituar shërbimet e reprezentuesit të Maqedonisë, Ezgjan Alioski. Arsyet që çuan skuadrën italiane deri të tërheqja e tyre ishte konkurenca e madhe nga klubet e ndryshme që janë të fokusuar te Alioski. Skuadra nga Bergamo e Italisë ka informuar se nuk do

Alioski me Luganon sigurojnë Liga Evropën

Nga objektivi për mos rënie nga Superiliga zvicerane, Alioski me Luganon arritën në fund që të sigurojnë eliminatoret e Liga Evropës.  Pavarësisht humbjes në shtëpi me rezultatin 0-1 në ndeshjen e fundit të kampionatit përballë Luzernës, Lugano u ndihmua nga barazimi i Sionit ndaj Grasshopersit dhe mbeti në vendin e

Një futbollist strugan zëvendëson Sadikun te Lugano!

E ardhmja e Armando Sadikut është shumë larg Luganos, ndërsa nisur nga ky fakt, drejtuesit e skuadrës zvicerane kanë filluar të mendojnë për zëvendësimin e tij.  Sadikun, Tramexani synon që ta zëvëndësojë me një tjetër sulmues shqiptar i cili aktualisht aktivizohet në futbollin italian. Fjala është për sulmuesin e shpresave të

Mediat në Angli: Alioski zëvendësues i Mahrezit te Lester Siti

Lester Siti sezonën e kaluar shkruajti historinë në Angli, duke fituar titullin e Kampionit në Premier Ligë. Futbollistët që shkëlqyen me fanellën e Lesterit në atë sezon si Mahrez, Vardi, Drinkvoter, Kante, të gjithë vazhduan bashkëpunimin me “Dhelprat”, përveç frencezit që kaloi te Çelsi. Mirëpo këtë sezon, Lesteri nuk ishte në