Ronaldo a je ti? E pabesueshme çfarë ka humbur portugezi përballë Luksemburgut!!! (VIDEO)

Portugalia ka fituar me rezultat 3:1 në transfertën ndaj Luksemburgut në ndeshjen e grupit “A”, e vlefshme për kualifikimet e Kupës së Botës “Qatar 2022”. Ylli i “luzitanëve”,  Kristiano Ronaldo nuk kishte gjetur golin në dy ndeshjet e para kundër Azerbajxhanit dhe Serbisë, ndërsa e gjeti përballë Luksemburgut. Ronaldo shënoi golin e

Maqedonia shënon fitore si vendas pas plotë tre viteve (VIDEO)

Pas plotë 3 viteve të plota Maqedonia ka regjistruar fitoren e parë në një ndeshje zyrtare si vendas, njofton “infOSport.mk”. Si sot para tre viteve Maqedonia për herë të fundit kishte mundur Luksemburgun dhe sërish me protagonist futbollistë shqiptarë. Kishte qenë Besart Abdurrahimi, futbollisti aktual i Shkëndijës, që i kishte

Çfarë po ndodh me Shqipërinë, humb edhe nga Luksemburgu (VIDEO)

Çfarë po ndodh me Shqipërinë. Është kjo pyetja që tangon shumë shqiptarë ane e mbanë Botës. Një Shqipëri që vetëm një vit më parë shkëlqente përballë fuqive të mëdha të futbollit, si Franca, Portugalia, Rumania, sot humb ndaj një kombëtare modeste, siç është Luksemburgu. Për më tepër disfata vjen edhe përkundër

Shqipëria cakton kundërshtarin e qershorit, ja me kë do luaj

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka caktuar një ndeshje miqësore në javën e parë të qershorit, njofton “infOSport.mk”. “Kuqezinjtë” me 4 qershor do të përballen me Luksemburgun në transfertë, edhe atë vetëm një javë para ndeshjes eliminatore kundër Izraelit. Ishte vetë trajneri italian, Xhiani De Biasi që kishte insistuar në këtë miqësore,