Vardari eliminoi  Malmen (VIDEO)

Vardari ka arritur një sukses të madh, duke eliminuar Malmen në turin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Evropian. “Kuqezinjtë” nga Shkupi në ndeshjen e kthimit të zhvilluar sot në Strumicë shënuan fitore me rezultat 3:1, dhe me rezultatin e përgjithshëm 4:2 me plotë meritë u kualifikuan për në

Gajur Sadiku nga Suedia flet për ndeshjen Malme-Vardar

Ish futbollisti i Vardarit, Shkëndijës dhe Teteksit në Maqedoni, Gajur Sadiku, i cili jeton dhe vepron në Suedi, drejtpërdrejtë nga Malme për “infOSport.mk” ka folur për ndeshjen e parë të eliminatorëve të Ligës së Kampionëve, që skuadra suedeze e Malmes do ta zhvillojë nesër ndaj kampionëve në fuqi të Vardarit. Në

Musliu: Ndaj Malmes do japim më të mirën

Visar Musliu, i cili gjatë kësaj merkatoje vere vendosi të përforcojë rradhët e kampionëve në fuqi të Vardarit, në një prononcim për “infOSport.mk” ka shpalosur pritjet e tij për këtë ndeshje shumë të rëndësishme, ku skuadra shkupjane këtë vit pretendon të kalojë disa xhiro. Kundërshtarë i “kuqezinjëve” në ndeshjen e Ligës