Berisha me një super gol me roveshatë i siguroi gjysmëfinalen Melburn Viktorit (VIDEO)

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Besart Berisha ka rezultuar deçiziv në fitoren 2:1 të skuadrës së tij Melburn Viktori ndaj Adeladies, duke ndihmuar në këtë mënyrë skuadrën e tij që të kualifikohet për në gjysmëfinale të “A Ligës”. Të parët që shënuan në këtë ndeshje ishin mysafirët, të cilët avasuan me

Dështimi në finale me Melburnin, Berisha: Fati ishte në anën e Sidneit!

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës dhe Melburn Viktori, Besart Berisha ka folur për pas finales së humbur në penalti në fundjavë nga Sidnei. Sipas Berishës, fati nuk ishte në anën e skuadrës së tij, përderisa gjithçka tjetër te Melburni ka qenë e rregull.  “Penalltitë janë fat. Është mjaft e rëndë dhe