Njihuni me disa nga transferimet e futbollistëve shqiptarë që ndodhën në ditën e fundit të afatit kalimtarë!

Dita e fundit e afatit kalimtar të janarit ka qenë mjaftë aktive edhe për futbollistët shqiptarë, me disa transferime interesante që janë bërë në kampionatet evropiane. Plotë gjashtë futbollistë shqiptarë kanë ndërruar skuadra në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror, derisa transferimi më i madh nga shqiptarët sigurisht se ka

Mbyllet merkato e dimrit, njihuni me të gjitha lëvizjet në Superligën shqiptare

Mbrëmja e natës së kaluar ishte e fundit, sa i përket merkatos së janarit në Superligën shqiptare. Thuajse të gjitha skuadrat pësuan ndryshime, ndërsa më aktiv ishte Partizani. “Demat e Kuq” sollën plotë 10 futbollistë të rinj, përfshirë këtu edhe Ferhan Hasanin. Nuk mbeti aspak mbrapa edhe Tirana, që transferoi Taulant

Në Shqipëri të shqetësuar, tregu në Kosovë po na i prish planet e merkatos

Skuadrat kosovare kanë hyrë fuqishëm në tregun e transferimeve të futbollistëve, teksa ofrojnë shifra shumë të larta për ti marrë ata në skuadrat e tyre. Madje, sytë e shumë skuadrave të Superligës janë nga Superliga shqiptare. Pikërisht, drejtori i Vllaznisë së Shkodrës, Matko Djermati në një intervistë për “Star Plus TV”

Koronavirusi bënë që merkatoja e verës të zgjas deri më 31 dhjetor

Koronavirusi ka futur në kaos të gjitha kalendaret që lidhen me botën e sportit. Kampionate të shumta në futboll, basketboll, gara të Formula 1 e “Moto GP”, dhe shumë sporte të tjera janë afektuar nga përhapja e “Covid19”. Sipas raportimeve të fundit të përditshmes së njohur franceze, “L’Equipe”, Shtëpia e Futbollit Botëror