E kërkonte FC Shkupi, Vardari dhe Rabotniçki, kamerunasi përfundon në Austri

Pas Zhoel Bopesu nga Skopje, ashtu edhe siç pritej është larguar edhe kamerunasi, Ouseni Mounpain, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi 24-vjeçar karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në ligën e tretë austriake, te skuadra e Austria Klagenfurt. Mounpain te Skopje erdhi gjatë janarit të këtij viti, ndërsa vetëm brenda 5 muajve tërhoqi vëmendjen