Xhengis Rexhepi debuton me fitore te Vëllazërimi

Xhengis Rexhepi ka debutuar me fitore në bankinën e skuadrës së Vëllazërimit, që sot i mbajti leksion futbolli Novacit në ndeshjen e zhvilluar në Manastir, njofton “infOSport.mk”. Vëllazërimi shënoi fitore me rezultatin 0:3, duke harruar shumë shpejtë disfatën e fundjavës nga Gostivari. Fitoren e paralajmëroi talenti kërçovarë, Alen Dumi në minutën e

Gostivari bind ndaj Novacit (VIDEO)

Skuadra e Gostivarit ka bindur si në aspekt të lojës, poashtu edhe në aspekt të rezultati në përballjen e javës së dytë në Ligën e Dytë – Perëndim, duke mundur 4:1 ekipin e Novacit, shkruan “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Jakupi dominuan ndeshjen në tërësi, dhe në fund me plotë meritë

Shkupi mbetet pjesë e më të mirëve

Shkupi ka siguruar mbijetesën duke mos hasur në shumë probleme ndaj kundërshtarit të tyre në ndeshjen e balotazhit, Novacit të ligës së dytë, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Ardian Nuhiu edhe në ndeshjen e dytë arritën që të shënojnë fitore përballë skuadrës nga Manastiri, kësaj rradhe duke shënuar fitore me

Shkupi shumë afër mbijetesës

Shkupi është shumë fare pranë mbijetesës në elitën e futbollit vendor, pasi sot në ndeshjen e parë të balotazhit mundi Novacin me rezultatin 4:1, njofton “infOSport.mk”. Të përzgedhurit e trajnerit Ardian Nuhiu ishin të shkëlqyeshëm në përballjen që u zhvillua në Shtip, duke kryer punën që gjatë 45 minutave të para,