Situatë kaotike te Juventusi, Nedved përplaset ashpër me Paratiçin

Situatë kaotike te Juventusi! Sipas asaj që raporton e përditshmja “Repubblica”, në qendrën stërvitore bardhezi ka ndodhur një përplasje shumë e ashpër mes zëvendëspresidentit bardhezi, Pavel Nedved dhe shefit të zonës teknik, njëkohësisht drejtori sportiv i torinezëve, Fabio Paratiçi. Prestigjiozja italiane nënvizon se motivet e këtij sherri, që trazon edhe më

Tradita vazhdon, Juventus piketon përforcimin e parë me parametra zero për merkaton e verës

Juventus njihet si një klub me politikë të shkëlqyeshme sa i përket merkatos. “Biankonerët” njihen si një klub që ka transferuar mjaftë yje me parametra zero. Më parë Bepe Marota, e tani Fabio Paratiçi. Ky i fundit, ashtu siç raporton “Calciomercato”,  ka piketuar brazilianin e Çelzit, Uillian si përforcimin e parë

Drejtori i Juventusit harron letrën e transferimeve në restorant, zbulohen të gjitha transferimet

Një gabim i drejtorit sportiv të Juventusit, Fabio Paratiçi, ka zbuluar të gjitha planet që ‘bardhezinjtë’ kanë për afatin e janarit dhe të verës së ardhshme. Të gjitha planet, emrat dhe shifrat e Paratiçi janë gjetur në një copë letër, të grisur, por të harruar në tavolinën e një lokali milanez,