ZYRTARE, shtyhet ndeshja Maqedoni-Kosovë

Në këto momente është duke u zhvilluar video-konferenca me krerët e UEFA-së dhe të gjithë presidentët e federatave të futbollit Europian. Pika e parë është vendosur dhe dueli ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovë si dhe të gjitha ndeshjet tjera të plej of-it  për Kampionatin Europian të cilat duhej të luheshin deri

Gjest i madh nga përfaqësuesja e Kosovës, dhurojnë 25 mijë euro për “Jetimat e Ballkanit”

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka bërë një gjest madhështor jashtë fushës, pikërisht gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, në të cilin ndodhemi, njofton "infOSport.mk". Stafi teknik bashkë me futbollistët kanë dhuruar plotë 25 mijë euro për shoqatën bamirëse, “Jetimat e Ballkanit”, e udhëhequr nga hoxha i nderuar, Halil Kastrati, i

Përfaqësuesja e Kosovës ‘testohet’ me Azerbejxhanin

Përfaqësuesja e Kosovës ka caktuar ndeshje miqësore me Azerbejxhanin. Lajmin e bënë të ditur Federata e Futbollit të Kosovës, të cilët përmes faqes zyrtare njoftojnë së kanë arrritur marrëveshje me Federatën e futbollit të Azerbejxhanit për një ndeshje kontrolluese. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Azerbejxhanit është përcaktuar të luhet me 2 shkurt

Ndeshja ndaj Turqisë, Bunjaki: Dëshirojmë t’i gëzojmë tifozët me fitore

Përfaqësuesja e Kosovës nesër në Shkodër do të pret Turqinë, në kuadër të ndeshjeve eliminatore për Botërorin Rusi 2018. Në prag të sfidës me turqit, seleksionuesi i Kosovës, Albert Bunjaki ka folur para gazetareve. “Do të jetë një lojë mjaft e vështirë, dhe ndoshta do të jetë më e vështira që

Surpriza e këndshme e “Dardanëve” që përloti futbollistët kosovar (VIDEO)

Banka TEB Sh.A. sponzor i përfaqësueses së Kosovës në futboll ka gjetur përkrahjen e Federatës së futbollit të Kosovës (FFK) dhe tifozëve që futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen me Islandën të ju përgatis një befasi. Organizimet kanë marrë kohë rreth një muaj, ndërsa në të janë angazhuar 300 persona, përfshirë këtu