Çfarë po ndodh me vëllezërit Ramadani! Do mbeten te Shkëndija, apo do të largohen!

Shkëndija tashmë disa ditë ka nisur stërvitjet për sezonin e ri, ndërsa pjesë e tyre janë edhe dy vëllezërit, prodhim “kuqezi”, Florent dhe Reshat Ramadani. Që të dy kanë kontratë me Shkëndijën deri me datë 30 qershor, ndërsa siç mëson “infOSport.mk”, në adresë të tyre tashmë kanë arritur disa oferta,

Reshat Ramadani gjen golin debutues me fanellën e Dinamo Kiev (VIDEO)

Reshat Ramadani, një ndër talentët më të mëdhenj në futbollin tonë vendor, i cili gjatë marsit të këtij viti iu bashkua skuadrës gjigande të Dinamo Kiev, gjatë ditës së sotme ka realizuar golin debutues me fanellën e skuadrës së madhe ukrainase, njofton “infOSport.mk”. Ramadani realizoi golin e fundit në fitoren 6:1

Reshat Ramadani zgjedh midis Shqipërisë dhe Maqedonisë!

Reshat Ramadani para dy ditësh bëri një lëvizje të bujshme, duke u transferuar te Dinamo e Kievit. Ish futbollisti i Shkëndijës në këtë mënyrë realizoi një ëndërr, për tu transferuar jashtë vendit që në moshën 19-vjeçare, ndërsa kjo lëvizje njëkohësisht bëri edhe bujë, sidomos tek mediat nga Shqipëria, që Ramadanin

Detaje nga transferimi i Ramadanit te Dinamo e Kievit, Shkëndija mban një pjesë të kartonit!

KF Shkëndija dhe FC Dinamo Kiev kanë gjetur akord për transferimin e mesfushorit të talentuar tetovar, Reshat Ramadanit tek gjigandi ukrainas. Për shërbimet e Reshat Ramadanit, Shkëndija ka marrë një dëmshpërblim të kënaqshëm, që sillet deri në 300 mijë euro, ndërsa përveç këtij fakti, kuqezinjtë do të përfitojnë edhe 15%

Reshat Ramadani edhe zyrtarisht një lojtar i ri i Dinamo Kievit

Reshat Ramadani, një ndër futbollistët më të talentuar shqiptarë në vendin tonë, karrierën e tij do ta vazhojë në Ukrainë, te një ndër skuadrat më me renome në këtë vend, Dinamo Kiev. Një gjë të tillë nga klubi ukrainas kishin paralajmëruar më herët gjatë ditës, mirëpo duke mos bërë të ditur

E bujshme, Dinamo Kiev transferimin më të ri e bënë nga rradhët e Shkëndijës!

Dinamo Kiev, një ndër skuadrat më të mira ukrainase, në faqen e saj zyrtare në “facebook”, ka paralajmëruar një transferim të ri, i cili vjen nga rradhët e Shkëndijës së Tetovës. Siç mëson “infOSport.mk” bëhet fjalë për mbrojtësin Reshat Ramadani, i cili aktualisht është bashkë me klubin dhe është në përfundim

Vëllezëirit Ramadani, dy simpatikët e Shkëndijës që edhe pse në moshë të re po lëjnë gjurmë

Shkëndija të dielën në Shkup mundi Makedonija GJ.P me rezultatin 3:1, duke mbajtur hapin me dy skuadrat e para në renditje, Struga Trim Lumin dhe FC Shkupin, shkruan “infOSport.mk”. Shkëndija në këtë ndeshje ishte dukshëm kundërshtarë më i mirë, ku në qendër të vëmendjes doli të jetë sulmuesi Lupçe Doriev me

Reshat Ramadani i Shkëndijës si pjesë e Maqedonisë U21 flet për ndeshjen e nesërme kundër Qipros

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë në futboll tashmë disa ditë ndodhet në Qipro, aty ku gjatë këtij muaji do ti zhvillojë dy ndeshje miqësore ndaj vendasve qipriot dhe Serbisë, njofton “infOSport.mk”. Pjesë e këtij reprezentacioni është edhe mesfushori difenziv i Shkëndijës, Reshat Ramadani, i cili foli enkas për “infOSport.mk” rreth takimit që