Zendeli për TV SHENJA: Nga Çairi largohem vetëm kur të duan “Shvercerat” (VIDEO)

Fitorja 2:0 në derbin ndaj Vardarit, ngjalli atmosferë të madhe te publiku nga Çairi, ndërsa përveç komentit të ndeshjes, kapiteni dhe njëherit drejtor i skuadrës “bardheblu” Suat Zendeli dha edhe një porosi të veçantë. “Nga Çairi unë do shkoj vetëm kur të duan “Shvercerat” dhe publiku i rëndomtë. Unë kam ardhur

Kadriu: FC Shkupi posedon ekip të mirë dhe meriton të jetë më lartë (VIDEO)

Futbollisti kërçovar i Rabotniçkit, Florian Kadriu ka folur në një emision sportive të vendit tonë për ish skuadrën e tij FC Shkupin. Kadriu ka vlerësuar se Shkupi duhet të jetë më lartë në renditjen tabelare të LPFM-së, pasi posedon ekip me kualitete të mira. “Shkupi mori një pikë mjaft të vlefshme

Bardhi në “Sportmania”: Unë jam ai Enis që kam qenë gjithmonë, vetëm po përparoj me futbollin (VIDEO)

Futbollisti nga Bllaca e Shkupit që 6 muajt e fundit u shnëndrua në yll të shqiptarëve në aspektin e futbollit, vazhdonë të jetojë ëndërrën që e kishte ëndërruar nga fëmijëria. Është Enis Bardhi, futbollist i Levantes në La Ligën spanjolle, që la shenjë në fillimit të sezonit në njërën prej

Gazetari shqiptar në mesin yjeve të futbollit spanjoll (FOTO)

Përderisa të tjerët vraponin për një foto kujtim me futbollistët e Spanjës, ishte gazetari i televizionit Shenja, Faton Zylbehari (njëkohësisht edhe zëdhënës i FFM-së) që qëndronte krah për krah me yjet si Serhio Buskets, David Silva e seleksionuesi i Spanjës, Hulien Lopetegi në konferencën për media që udhëheqi para dhe