Elif Elmaz i bashkohet Bardhit në La Liga!?

Elif Elmaz me paraqitjet e tij gjatë këtij edicioni me fanellën e Fenerbahçes, por edhe të përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të njohura europiane, përcjellë “infOSport.mk”. Sipas asaj që raporton “Estadio Deportivo”, Sevilja është në “pole-position” për të siguruar shërbimet e talentit shkupjan. I njëjti

Skandali me Alioskin, MPB merr në pyetje personelin e restorantit “La Strada”

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Ezgjan Alioski, gjatë ditës së sotme ka përjetuar skena të pakëndshme në qytetin e tij të lindjes, Prilep. Alioski bashkë me familjen e tij gjatë ditës së sotme derisa po qëndronte ulur në restoranin “La Strada” në Prilep, në momentet që ata kanë folur shqip, personeli

Mbyllet turneu i veteranëve në Shkup, triumfon Konjaspori

Skuadra e veteranëve të Konjasporit është fituese e turneut dy ditor për veteranë që u organizua nga KF Skupi në Shkup. Eventi që ktheu në terren ish-fitbollistë nga vendi dhe Turqia përmes 12-të skuadrave të ndryshme në  fund i takoi Konjasporit, që morri vendin e parë pa zhvilluar ndeshjen finale

UNT, hapet program studimor për Shkenca Sportive në gjuhën shqipe

Universiteti Nënë Tereza në programin e saj studimor ka veçuar edhe degën e Sportit dhe Shkencave Sportive. Në një takim me mediat dhe ish sportist të suksesshëm, rektori i ketij universiteti, Aziz Pollozhani, shpalosi idejën dhe qëllimin për drejtimin e Shkencave të Sportit me objektiv që të shpërndajnë një frymë

Granit Xhaka i bie në gjunjë Leonitës për martes

Reprezentuesi shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka është parë shpeshherë përtokë në dyluftime në futboll, ndërsa së fundmi ai ka ra në gjunjë për një propozim martese. Xhaka shfrytëzoi një momentë në plazhet e verës në Majemi të SHBA-ve, për t’i propozuar martesë të fejuarës së tij, Leonita Lekaj. “Një Top i Artë

Mesi paguan 37 mijë euro një darkë në Ibiza (FOTO)

Dy yjet e Barcelonës Lionel Mesi dhe Luis Suarez së bashku me Ces Fabregasin këtë fundjavë e kanë kaluar në Ibiza të Spanjës. Në mediat spanjolle është bërë lajm jo prania e tre futbollistëve, por  shuma që kanë paguar për një nat të kaluar në Ibiza. Shkruhet se ylli argjentinas ka bërë

Murinjo dhe hoteli luksoz ku jeton në Mançester (FOTO)

Trajneri i Mançester Junajtedit, Hose Murinjo, kur kishte firmosur me “Djajtë e kuq” në kontratën e tij përfshihej edhe një hotel luksoz i quajtur “Lovry”, ku kishte preferuar të jeton gjatë qëndrimit në Mançester, duke mos zgjedhur ndonjë shtëpi. Murinjo vitin e kaluar e kaloi duke jetuar në hotelin e famshëm,