Lajm bombastik nga Italia, Alioski i bashkohet Elmazit te Napoli!

Një lajm bombastik na vjen nga Italia. Siç raporton “Tuttosport”, Napoli është i interesuar për shërbimet e futbollistit shqiptarë, Ezgjan Alioski, i cili do mund të mbulonte mjaft mirë krahun e majtë të mbrojtjes. Për shërbimet e futbollistit shqiptarë, Napoli është i gatshëm të harxhojë 10 milion euro, shumë kjo e

Napoli fiton pas 8 ndeshjeve falë shkupjanit Elif Elmaz (VIDEO)

Elif Elmaz ka rezultuar deçiziv sonte në fitoren 2:1 të Napolit në transfertën ndaj Sasuolos, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani realizoi golin e fitores në minutën e 94-të, kur me kokë shënoi nga afërsia. Për Napolin ishte kjo fitorja e parë pas plotë 8 ndeshjeve. Për herë të fundit “napolitanët” kishin mundur Veronën

Super Elif Elmaz, super Maqedonia mund Sloveninë dhe shpreson për Euro 2020 (VIDEO)

Talenti shkupjan i Napolit, Elif Elmaz ka rezultuar deçiziv në fitoren 2:1 të përfaqësueses së Maqedonisë sonte në arenën “Todor Proeski” përballë  Slovenisë, njofton “infOSport.mk”. 20-vjeçari realizoi që të dy golat, duke i dhënë shumë shpresa përfaqësueses së vendit për një kualifikim të mundshëm për në Euro 2020. Pas pjesës së parë

Elmas: Jam i ri për lider, Bardhi dhe Alioski janë para meje

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, ka zhvilluar sot pasdite stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet eliminatore ndaj Izraelit dhe Letonisë. Për transfertën ndaj Izraelit për mediat ka folur mesfushori i përfaqësueses së vendit, Elif Elmas. “Na presin ndeshje të vështira, pasi për ne këto dy ndeshje janë shumë

Ja sa i ka kushtuar Elif Elmaz skuadrës së Napolit

Napoli gjatë ditës së sotme ka zyrtarizuar transferimin e shkupjanit, Elif Elmaz nga rradhët e Fenerbahçes, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori difenziv, i cili është edhe pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, me skuadrën e njohur italiane ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare, nga e cila do të përfitojë 7.5 milion euro. Ndryshe “napolitanët” për

Dortmundi i gatshëm të harxhojë 15 mln euro për Elif Elmaz

Skuadra nënkampione e Gjermanisë, Borusia e Dortmundit sërish ka zgjuar interesim për shërbimet e shkupjanit, Elif Elmaz, që aktualisht është pjesë e gjigandëve turq të Fenerbahçes. “Milionerët” po përgatisin një ofertë prej 15 milion euro për angazhimin e mesfushorit të talentuar, për të cilin interesohen edhe shumë skuadra tjera të

Elif Elmaz i bashkohet Bardhit në La Liga!?

Elif Elmaz me paraqitjet e tij gjatë këtij edicioni me fanellën e Fenerbahçes, por edhe të përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të njohura europiane, përcjellë “infOSport.mk”. Sipas asaj që raporton “Estadio Deportivo”, Sevilja është në “pole-position” për të siguruar shërbimet e talentit shkupjan. I njëjti

Elif Elmaz shënon dhe barazon në derbin ndaj Galatasarajit (VIDEO)

Shkupjani Elif  Elmaz  nuk ka lejuar që gëzimi i futbollistëve dhe tifozëve të Galatasarajit të zgjasë shumë kohë. Pas golit të shënuar nga Onjekuru në minutën e 66-të, përmes të cilit Galatasaraji kishte avansuar në “Shukru Saraçogllu”, Elif Elmaz në minutën e 71-të arriti që të barazojë shifrat, duke bërë