Alioskit te Lidsi mund ti bashkohet një tjetër shqiptarë!

Skuadrat evropiane kanë gjuajtur rrjetën e transferimeve tek talentët kosovar. Së fundmi tre skuadra angleze janë në ndjekje të anësorit të Përfaqësuesës së Kosovës, Benjamin Kololli. Krahas Lids Junajtedit dhe Brentfordit, në garë për lojtarin e Cyrihut ka hyrë edhe Shefilld Vendzi, aty ku luan edhe reprezentuesi tjetër kosovar, Atdhe Nuhiu. “Football Insider”

Alioski: Maqedonia është më me përvojë se Kosova

Futbollisti shqiptarë, Ezgjan Alioski, i cili përfaqëson Maqedoninë e Veriut së fundmi ka folur rreth ndeshjes që përfaqësuesja e vendit tonë do ta zhvillojë kundër Kosovës. Kjo ndeshje është e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, ndërsa  edhe pse ishte caktuar fillimisht të zhvillohet me 26 mars, e njëjta do

Skandali me Alioskin, MPB merr në pyetje personelin e restorantit “La Strada”

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Ezgjan Alioski, gjatë ditës së sotme ka përjetuar skena të pakëndshme në qytetin e tij të lindjes, Prilep. Alioski bashkë me familjen e tij gjatë ditës së sotme derisa po qëndronte ulur në restoranin “La Strada” në Prilep, në momentet që ata kanë folur shqip, personeli

Alioski: Trajneri argjentinas ka bërë diferencën te Lids Junajtedi

Edhe pse është i grumbulluar me përfaqësuesen e Maqedonisë në Gjibraltar për sfidën e parë të Ligës së Kombeve, futbolli anglez qoftë edhe i kategorisë së dytë është shumë tërheqës dhe pyetjet drejtuar Ezgjan Alioskit nuk kanë mundur pa përfshirë ekipin e Lids Junajtedit me të cilët dominojnë për momentin

Alioski asiston, shënon dhe Lidsit fitoren ja siguron (VIDEO)

Futbollisti shqiptarë, Ezgjan Alioski ka shkëlqyer sot në fitoren e Lids Junajtedit në transfertë, duke ndihmuar skuadrën e tij për të shënuar një fitore komode, 0:3, njofton “infOSport.mk”. Alioski shënoi golin e dytë për Lids Junajted në minutën e 26-të, ndërsa gjithashtu kishte merita edhe në shënimin e golit të

Nuhiu me dy gola mposht Lids Junajtedin e Ezgjan Alioskit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, që luan për skuadrën Shefild Vedsday ka shënuar dy gola në fitoren ndaj Lids Junajtedit të Ezgjan Alioskit në ndeshjen e vlefshme për kategorinë Çampionship të Anglisë. Nuhiu shënoi në minutën 71 dhe 90-të, përderisa për Lidsin golin e realizoi Roy Grot në të 86-tën. Sa

Celina, super gol ndaj Lids Junajtedit të Alioskit (VIDEO)

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bersant Celina ka rezultuar deçiziv në fitoren e skuadrës së tij Ipsuiç ndaj Lids Junjatedit të Ezgjan Alioskit, njofton “infOSport.mk”. Celina shënoi një super gol në minutën e 67-të, që në fund rezultoi i mjaftueshëm për fitoren e 12-të të Ipsuiçit në këtë

Alioski kur nuk shënon gol, dhuron asist (VIDEO)

Reprezentuesi i Maqedonisë, Ezgjan Alioski vazhdon me formën e tij të mirë në kampionatin Çampionship të Anglisë. Alioski nuk është përfshirë në listën e golashënuesve në fitoren 3:1 të ekipit të tij Lids Junajted ndaj KPR, mirëpo nuk kishte se si të mungonte te asistuesit. Shqiptari asistoi për Ruf, i cili