Luftë fjalësh për Rashicën mes Verderit dhe Lajpcigut

Verder Bremeni dhe Red Bull Lajpcigu janë ende disa milionë euro larg arritjes së një marrëveshjeje për transferimin e Milot Rashicës gjatë afatit kalimtar të verës, ndërsa tani ka filluar lufta e fjalëve edhe publikisht. Pas raundit të parë të negociatave për transferimin e yllit kosovar, Lajpcigu raportohet të ketë bërë

Çka po ndodh me Rashicën dhe Verderin e tij! (VIDEO)

Verder Bremeni ka pësuar një disfatë të rëndë 0:3 përballë Ajntraht Frankfurtit në ndeshjen e mbetur të javës së 24-të, duke bërë një hap prapa në luftën për mbijetesë në Bundesligë. Ylli i përfaqësueses së Kosovës në këtë ndeshje në lojë u inkuadrua vetëm në 30 minutat e fundit të takimit,

Bundesliga kujton super-golin e Milot Rashicës (VIDEO)

Bundesliga aktualisht ndodhet në pushim shkaku i pandemisë me koronavirus, teksa gjatë ditës së sotme faqja zyrtare e kësaj lige përmes rrjetit social ‘Instagram’ ka kujtuar super-golin e yllit kosovar të Verder Bremenit, Milot Rashicës kundër Augsburgut edicionin e kaluar. Në atë ndeshje Verder Bremeni kishte shënuar fitore 4:0, teksa Rashica

Rashica superior ndaj Shalke 04, golat e tij bëjnë diferencën (VIDEO)

Milot Rashica doli të jetë protagonistë në ndeshjen që skuadra e tij Verder Bremen e zhvilloi sonte si vendas përballë Shalke 04, njofton “infOSport.mk”. Rashica shënoi dy gola në fitoren 4:2 të skuadrës së tij, duke çuar në 6 numrin e golave të shënuar këtë edicion në Bundesligë. Rashica golin e tij

Verder Bremeni angazhon edhe një shqiptarë, kësaj rradhe nga Superliga shqiptare!?

Pas Milot Rashicës, të angazhuar gjatë merkatos së janarit, skuadra e njohur gjermane, e Verder Bremen, shumë lehtë mund të ndodhë që në verë të angazhojë edhe një futbollistë tjetër shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për sulmuesin e Kukësit, Sidrit Guri, i cili po zhvillon një super sezon me kampionët në