Aldin Aliu i Vintertur ylli i përfaqësueses U17 të Maqedonisë

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë në periudhën prej 25 deri më 31 tetor, do të jetë nikoqire e turneut kualifikues (raundi i parë) për t'u kualifikuar në fazën e ardhshme elitare të kualifikimeve për Kampionatin Evropian që do të mbahet në Hungari në vitin 2023. Ndeshjet kualifikuese do të luhen në qendrën

Taulant Seferi nuk di të ndalet, shënon dhe i siguron fitoren Vinterturit (VIDEO)

Futbollisti kumanovar, Taulant Seferi po kalon momente shumë të mira në futbollin zviceran me ekipin e Vintertur, duke gjetur edhe golin e katërt rradhazi në kuadër të ndeshjeve në Ligën e Dytë Zvicerane, njofton ‘infOSport.mk’. Seferi shënoi në ndeshjen ndaj Rapersvil, në të cilën skuadra e tij shënoi fitore me rezultatin