Ndeshja e fundit në “Visente Kallderon”, Ronaldinjo, Boban, Forlan dhurojnë spektakël (VIDEO)

Atletiko Madrid mbrëmë edhe zyrtarisht u përshëndet nga stadiumi “Visente Kallderon”, aty ku “jorganxhinjët” zhvilluan ndeshjet e tyre që nga viti 1966. Me këtë rast vendasit kishin organizuar një ndeshje lamtumirëse, duke grumbulluar disa nga ish yjet e futbollit botëror dhe ata të sotshëm, ku ndër të tjerash spikatnin emrat e