Ish futbollisti i Shkëndijës dhe FC Shkupit prezantohet te Vllaznia

Vllaznia e Shkodrës ka bërë për vete ish futbollistin e Shkëndijës dhe FC Shkupit, Konstantin  Çeshmexhiev, njofton “infOSport.mk”. 27-vjeçari me tipare mbrojtëse te skuadra e Vllaznisë transferohet nga kampionati bullgar, aty ku vitin e fundit luajti fillimisht me skuadrën e Slavia Sofia dhe më pas edhe me Septemvri Sofia. Ndryshe Çeshmexhiev ka

Vllaznia e Shkodrës nuk mundet pa futbollistë maqedonas!

Pas largimit të Filip Gligorov, Andreja Efremov dhe Simeon Hristov, Vllaznia e Shkodrës për sezonin e ri ka angazhuar një tjetër futbollistë maqedonas, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për Aleksandar Isaevski, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës bullgare të Dunav Ruse, ndërsa karrierën e tij e kishte nisur në