As te Shkupi, as te Shkëndija, Xhejms përfundon te Gabala!

Sulmuesi nigerian, Xhejms Adeni, emri i të cilit lidhej ngushtë me një transferim të mundshëm te skuadrat shqiptare nga Maqedonia, Shkëndija dhe Shkupi, karrierën e tij do ta vazhdojë në Azerbajxhan, te skuadra e Gabalas, njofton “infOSport.mk”. Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga klubi azer përmes faqes së tyre zyrtare, ku

Xhejms Adeni pranë Shkëndijës

Sulmuesi nigerian i Skënderbeut, Xhejms Adeni, për shërbimet e të cilit po interesohet edhe FC Shkupi, është shumë pranë transferimit te Shkëndija. Nigeriani është një ndër futbollistët më të spikatur te skuadra korçare, ndërsa “aminin” për angazhimin e tij e ka dhënë edhe vetë trajneri Qatip Osmani, i cili madje

Bombë në Çair, FC Shkupi gati të transferojë super sulmuesin e Skënderbeut

FC Shkupi këtë vit do të prezantojë vendin tonë në ndeshjet eliminatore të Liga Europa. Do të jetë kjo hera e parë pas plotë 14 viteve që skuadra nga Çairi do të bëjë gara në arenën ndërkombëtare, ndërsa me qëllim që skuadra të prezantohet më denjësisht, drejtuesit e FC Shkupit