Ish futbollisti i Shkëndijës i shënon sërish Mariborit në Slloveni

Ish futbollisti i Shkëndijës, Zeni Husmani i ka mohuar fitoren skuadrës së njohur sllovene, Maribor, në ndeshjen e vlefshme të javës së 11-të në Ligën e Parë, duke shënuar golin e barazimit për Domzhalen e tij, 3 minuta para fundit të takimit, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse Maribori kishte avantazh prej 3:1,

Zeni Husmani shënon në derbin ndaj Olimpijas

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova, Zeni Husmani ka shënuar golin e vetëm për skuadrën e tij, Domzhale në disfatën 1:2 ndaj Olimpija Ljublanës, njofton “infOSport.mk”. Husmani shënoi golin e fundit të takimit, kur në minutën e 92-të vendosir edhe rezultatin përfundimtarë të takimit. Ndryshe Olimpija e Ljublanës fitoren e kishte

Husmani shënon, Ibraimi asiston, Domzhale fiton

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova, Zeni Husmani, ka shënuar edhe golin e dytë gjatë këtij sezoni me fanellën e Domzhales në elitën e futbollit slloven, njofton "infOSport.mk". Husmani në minutën e 87-të shënoi golin e tretë në fitoren 3:0 të shtunën kundër Goricës në kuadër të javës së 21-të, duke

Husmani flet për ndeshjen ndaj Marsejës

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Çegrani i Tetovës, Zeni Husmani, këtë vit po kalon momentet e tij më të mira të karrierës me fanellën e skuadrës sllovene të Domzhale, shkruan “infOSport.mk”. Ai me skuadrën e tij kanë arritur të prekin ndeshjet e fazës “Play-Off” të Liga Evropa, që është suksesi më

Ejupi dhe Husmani eliminojnë gjigandët e PSV dhe Frajburgut (VIDEO)

Dy futbollistët shqiptarë nga Maqedonia, Muzafer Ejupi dhe Zeni Husmani sonte kanë arritur një sukses të jashtëzakonshëm me skuadrat e tyre respektive, Osiejkun dhe Domzhalen, shkruan “infOSport.mk”. Ata bashkë me skuadrat e tyre kanë siguruar një vend për në ndeshjet e “Play-Off” të Liga Evropa, ndërsa që gëzimi në mesin e