Derbi i madh i Malit të Zi, Buduçnost-Zeta nuk e priti fundin, arbitri ofendoi në bazë racore lojtarin kamerunas

Derbi i javës së 9-të në elitën e futbollit malazez midis Buduçnostit dhe Zetas,  nuk ka pritur fundin, pasi futbollstët miq braktisën fushën e blertë. Kjo ndodhi 10 minuta para përfundimit të sfidës, për shkak se arbitri Nikolu Dabanovica u dha tre kartonë të kuq rivalëve të skuadrës së drejtuar