Horizont Turnova mbetet pjesë e Ligës së Dytë

Horizont Turnova mbetet pjesë e Ligës së Dytë të futubollit të Maqedonisë. Edhe përkundër paralajmrimit të tërheqes nga kjo kategori, drejtuesit e skuadrës nga Strumica në momentet e fundit kanë paguar kotizimit, duke siguruar kështu garimin në sezonin 2017/18.

Skuadra e Horizontit përballet me finansa të dobëta dhe këtë sezon ka vendosur që të luaj me lojtar të rinjë, ndërsa kanë paralajmruar edhe disa përforcime në formë huazimi nga skuadra e Akademija Pandevit.

Leave a Reply