Morata realizon “dopietën” më të bukur të jetës!

Sulmuesi spanjoll i Çelzit, Alvaro Morata, përmes fotove në faqen e tij zyrtare në “Instagram” ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin e madh që ka gëzuar tej mase vetë atë. Ai siç shihet edhe nga fotoja është bërë baba për herë të parë me dy djem binjakë.

“Më në fund erdhi dita e shumëpritur, pritja ka qenë shumë e gjatë por ia ka vlejtur. Është një nga ditët më të lumtura të jetës time. Falënderoj jashtë mase gruan time Alicen e cila më bëri dhuratën më të çmuar në botë. Është një ndjesi e papërshkrueshme, mirësevini në jetë Alesandro dhe Leonardo. Ju uroj që të keni shëndet dhe jetë të lumtur. Gjithashtu falënderoj dhe mjekët që janë kujdesur për gjithçka” – kishte shkruar Morata në Instagram.

Edhe pse ka kohë që Morata nuk ka realizuar ndonjë “dopietë” në ndeshje futbollistike, pa dyshim se kjo është “dopietë” më e bukur në jetën e tij.

Y llegó el día… 29 de julio de 2018, un día que jamas olvidaré. La espera ha sido larga, muy muy larga. Han sido tan solo 9 meses pero para nosotros han sido como 3 años. No tengo palabras para darte las gracias Alice, gracias por hacerme el regalo más bonito e increíble del mundo. Cada día desde que te conozco doy gracias a Dios por haberte puesto en mi camino, eres l piedra angular de mi vida. Estos meses has luchado como una leona, no puedo estar más orgulloso de ti; noches en el hospital, días deshidratada, días enteros juntos en la cama sin poder ni movernos… pero al final llegó el día, llegó y todo mereció la pena. Bienvenidos al mundo Alessandro y Leonardo. Solo pido que tengáis salud y seáis felices con el amor que se respira en nuestra casa, en nuestra familia. Por último quiero agradecer a los doctores, de aquí y de allí que nos han ayudado en estos meses tan duros, y en especial a todos la gente que trabaja en el hospital dell’Angelo por su amabilidad y sensibilidad ❤️❤️👨‍👩‍👦‍👦🙏🙏🙏

A post shared by Álvaro Morata (@alvaromorata) on

Leave a Reply