Dhjetori muaji i boksit, ja super duelet që mund ti ndiqni

Duke filluar që sonte gjithë dashamirët e boksit mund të bëhen gati për një muaj me plot duele.

Lufta e Tajson Fjurit me Deontej Vilder për titullin botëror në WBC padyshim që është më e forta e këtij muaji. Dy titanët do të përballen sonte pasmesnate me kohën tonë lokale në një duel që pritet të jetë tejet interesant.

Dillian Uajt dhe Derek Çisora ​​rikthehen në Londër pas një pauze duke premtuar meç të fortë. Por, kjo nuk është e tëra. Gjatë këtij muaji do të zhvillohen edhe meçe të tjera të rëndësishme të kategorive të ndryshme, të cilat mund ti shihni në vijim:

1 Dhjetor – Wilder vs Fury
8 dhjetor – Brook vs Zerafa
8 dhjetor – Lomachenko kundrejt Pedraza
15 dhjetor – ‘Canelo’ vs Fielding
22 dhjetor – Warrington vs Frampton & Whyte vs Chisora

 

MMA:
8 dhjetor – UFC 231: Holloway kundrejt Ortega
29 dhjetor – UFC 232: Jones vs Gustafsson dhe ‘Cyborg’ kundër Nunes.

Gjithsej të etiketuara

Leave a Reply