Futsal Shkupi shpërrthen me dy bomba në prag të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve

Futsal Shkupi ka bërë dy superpërforcime në prag të ndeshjeve paraeliminatore të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Maqedonisë së Veriut në futsal gjatë ditës së sotme ka prezantuar dyshen kampione Ferid Agushi – Dragan Petroviç, të cilët vijnë nga rradhët e Prishtinës.

Bëhet fjalë për dy lojtarë shumë cilësorë në futbollin e vogël, të cilët pas vetes kanë shumë trofe, si në Maqedoni, ashtu edhe në Kosovë, ndërsa për një kohë të gjatë luanin një rol të rëndësishëm në reprezentacionin e Maqedonisë.

Dragan Petroviç – Brus, pjesë e Futsal Shkupit ishte edhe në sezonin 2016/2017 në ndeshjet paraeliminatore të Ligës së Kampionëve, ndërsa për Agushin kjo është hera e parë që do të veshë fanellën e skuadrës nga Çairi.

Rikujtojmë Futsal Shkupi këtë vit do të jetë nikoqir i ndeshjeve paraeliminatore të Ligës së Kampionëve Europian. “Bardhekaltërit” do të jenë pjesë e grupit “B”, së bashku me ekipin e Lokomotiv Daugavpils nga Letonia, Kardif Universiteti nga Uellsi dhe Enkamp nga Andora.

Ndeshjet paraeliminatore të grupit “B” do të zhvillohen në palestrën “Kale” nga data 27 gusht deri më 1 shtator në palestrën “Kale”.

Leave a Reply