UEFA shpall 3 emrat që do të luftojnë për çmimin “Lojtari i Vitit”

UEFA edhe zyrtarisht ka publikuar listën e tre finalistëve, të cilët do të garojnë për të fituar çmimin “Lojtari i Vitit”.

Lionel Messi i Barcelonës, Kristiano Ronaldo i Juventusit dhe Virxhil van Dijk i Liverpullit janë emrat e nominuar, ndërsa fituesin do ta mësojmë gjatë shortit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, i cili do të mbahet me datë 29 gusht në Monako.

Leave a Reply