Hajrizi, godet gjuajtjet e lira me “Bismilah” (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll u tregua fantastike në ndeshjen kundër Islandës në kuadër të ndeshjes së parë parakualifikuese për Botërorin e vitit 2023.

E në këtë ndeshje fantastik ishte edhe basketbollisti kosovar, Drilon Hajrizi.

Në gjuajtje e lira që ekzekutonte Hajrizi, nga lëvizja e buzëve siç duket para se të gjuante thoshte fjalën “Bismilah”.

“Bismilah”, kjo është thënia e basketbollistit kosovar, Drilon Hajrizi

Публикувахте от IndeksOnline в Четвъртък, 20 февруари 2020 г.

Siç duket kjo fjalë basketbollistit dhe Kosovës i ndihmuan pasi “dardanët” në fund shënuan fitore me rezultat 80:78 ndaj Islandës.

Kësisoj, Kosova ka bërë hap të rëndësishëm drejt kalimit të rrethit të parë të parakualifikimeve.

Ndeshjen e radhës “Dardanët” do ta luajnë të dielën si mysafirë kundër Luksemburgut.

Leave a Reply