“Serie A” rikthehet më 20 qershor me ndeshjet e mbetura të javës së 26-të

Serie A do të rikthehet të luhet me datën 20 qershor. Pasi u vendos zyrtarisht që kampionati të mbyllej në fushë, ditën e sotme është publikuar edhe kalendari për ndeshjet e mbetura.

Fillimisht do të luhen 4 ndeshjet e prapambetura, për të rinisur më pas me javën e 27-të që do të luhet ditën e hënë dhe të martë.

Më poshtë edhe kalendari për 3 javët e ardhshme:

Java e 26-të
E Shtunë 20 Qershor 2020
Torino-Parma (19.30)
Verona-Kaljari (21.45)
E Dielë 21 Qershor 2020
Atalanta-Sasuolo (19.30)
Inter-Sampdoria (21.45)

 

Java 27-të
E Hënë 22 Qershor
Leçe-Milan (19.30)
Fiorentina-Bresha (19.30)
Bolonja-Juventus (21.45)
E Martë 23 Qershor
Verona-Napoli (19.30,)
Spal-Kaljari (19.30)
Xhenoa-Parma (21.45)
Torino-Udinese (21.45)
E Mërkurë 24 Qershor
Inter-Sasuolo (19.30)
Atalanta-Lacio (21.45)
Roma-Sampdoria (21:45)

 

Java 28-të
E Premte, 26 Qershor
Juventus-Leçe (21.45,)
E Shtunë, 27 Qershor
Bresha-Xhenoa (17.15,)
Kaljari-Torino (19.30,)
Lacio-Fiorentina (21.45,)
E Dielë 28 Qershor
Milan-Roma (17:15,)
Napoli-Spal (19:30,)
Sampdoria-Bolonja (19:30,)
Sasuolo-Verona (19:30,)
Parma- Inter (21:45)

Leave a Reply