Berisha dhe Ujkani sërish rival, kësaj rradhe te Torino!

Rivaliteti mes Etrit Berishës dhe Samir Ujkanit mund të njohë shumë shpejt një kapitull të ri shumë interesant. Kujtojmë Etrit Berisha ishte ai që i rrëmbeu vendin te Kombëtarja shqiptare Samir Ujkanit, i cili më pas vendosi të braktis “kuqezinjtë”, duke iu bashkuar përfaqësueses së Kosovës.

Ndërkohë tashmë ky rivalitet, mund të zhvendoset në nivel klubesh, te Torino, skuadër kjo që është e interesuar për shërbimet e Etrit Berishës.

Ky i fundit edicionin e kaluar mbronte portën e SPAL, mirëpo pas rënies në “Serie B” të kësaj skuadre, Berisha pritet të largohet dhe sërish të jetë pjesë e “Serie A”.

Mediat italiane hipotetizojnë se Berisha mund të jetë edhe portier i parë i klubit të njohur italian, nëse largohet portieri titullar Salvatore Sirigu. Vlerësimi 4 milionë euro i kartonit të Berishës nuk duket shumë i lartë dhe nëse largohet Sirigu, mediat pranë klubit mendojnë se ai do personi që klubi cilëson si zvendësuesin ideal të gardianit italian, ndërsa nëse nuk ndodh një gjë e tillë, atëherë Berisha mund të rivalizojë me Ujkanin për portierin e dytë te Torino.

Leave a Reply