Nesër hidhet shorti për ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës

Nesër prej orës 12:00 në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë do të hidhet shorti për ndeshjet e 1/ së finales së Kupës, njofton “infOSport.mk”.

Gjithsej 16 ekipe janë në garë dhe do të kërkojnë një kundërshtarë më të lehtë, me qëllim që të shpresojnë një një kualifikim të mëtutjeshëm.

Për më tepër, kur dihet se deri në finalen e madhe skuadrat do të zhvillojnë vetëm nga një ndeshje dhe jo nga dy ndeshje (vajtje ardhje), siç ishte deri më tash në ndeshjet e Kupës.

Në rast barazimi, skuadrat do ju drejtohen drejtëpërdrejtë ekzekutimit të penaltive, njëjtë sikurse edhe në ndeshjet e 1/16 së finales.

Leave a Reply