Kampioni Olimpik Shaban Trstena, infektohet me “Covid 19”

Kampioni Olimpik në mundje, Shaban Trstena është infektuar me “Covid 19”, njofton “infOSport.mk”. Ka qenë vetë Trsta që e ka bërë të ditur lajmin përmes profilit të tij zyrtarë në facebook, aty ku falënderon heroinat e vertëtë, mjekët, të cilët për një vit, çdo sekdondë, çdo ditë dhe çdo natë ishin në luftë për të shpëtuar jetët e popullit tonë.

Trstena është asimptomatikë, mirëpo pas testit të bërë, i njëjti kishte rezultuar pozitiv, ashtu që tashmë për një javë të plotë do të jetë nën regjimin e mjekëve.

POSTIMI I PLOTË I SHABAN TRSTENËS NË FACEBOOK:

“Përshëndetje miq e mir,Zoti qoftë me ne çdo ditë, bota e njerzimit është në luftë që nji vite dhe vazhdon akoma kundër një armiku të padukshëm që hyn në trupin tonë.

Të dashur miq të mi sportiv, e vërtetë unë jam një kampion, por këta mjekë janë heroinat më të mëdha, të cilat për një vit ditë e natë, çdo sekondë ishin në luftë për të shpëtuar jetën e popullit kjo është jeta e kësaj bote, dikush rrezikon jetën e tij për të shpëtuar jetën e të tjerëve.

Shtatë miliardë njerëz kanë luftuar për 12 muaj për çdo ditë me një virus që ka marrë jetën e shumë njerëzve në çdo cep të botës,

duke përfshirë edhe vendin tonë. Shumë miq e kanë pasur atë dhe e kanë kaluar me sukses me Covid-19, dashtë Zoti i madhë, që edhe unë ta kaloj lehtë.

Të dashur shokë, erdhi momenti që pas një viti për herë të parë shëndeti im nga nata e kaluar u dobësua, nuk u ndjeva mirë, sot isha në Spitalin Sistina këtu në Shkup duke kontrolluar mjekët tanë heroinat tona dhe sidomos heroin e gjakut tim bija e vëllait që nga fillimi ishte gjithmonë afër meje Dr Timja Trstena të cilin e falënderojmë shume dhe përzemërsisht shkon per specalisten Dr. Patrcija Kalamaras dhe Dr Flora Ibrahimi ,megjithëse nuk kisha asnjë simptomë apo shenjë të virusit, por sipas testit dola pozitiv.

Tani më për një javë do të jem nën rezhimin e terapisë dhe medikamenteve, kështu që miqtë e mi vazhdojnë të jenë të kujdesshëm sepse shëndeti është pasurija vetë jeta, është mbi gjithçka. Dhe më në fund kërkoj falje që të gjitha takimet e planifikuara do të anulohen. ShT”

 

 

 

 

 

Leave a Reply