Lajme të këqija për Interin, konfirmohet dëmtimi i Brozoviç dhe mungesa e tij nga fushat e futbollit!

Lajme aspak të mira për Interin dhe trajnerin e tyre, Simone Inzaghi. Mesfushori kroat Marselo Brozoviç do të qëndrojë për një muaj jashtë fushave të futbollit. Testet mjeksësore që mesfushori i bëri sot, konfirmuan një dëmtim të pjesshëm në kofshën e majtë.

Gjendja e mesfushorit do të rivlerësohet nga stafi mjekësor i Interit pas rikthimi të tij në Milano dhe vetëm atëherë mund të ketë një diagnozë më të saktë.

E sigurt është Simone Inzghi do të humbas regjisorin e mesfushës një moment shumë delikat.

Leave a Reply