Firma e biznesmenit shqiptar, Hazrolli, bëhet sponsor i klubit të njohur gjerman

Firma e biznesmenit shqiptar, Burim Hazrolli është bërë sponsor i skuadrës së njohur gjermane, Augsburg.

Lajmi është bërë i ditur të hënën përmes një postimi në Facebook nga “Hazrolli Group”.

“Kemi kënaqësinë të ju njoftojmë se kemi arritur një marrëveshje për Sponzor Premium me FC Augsburg!,” thuhet në postimin e tyre.

“Hazrolli Group” është kompani e cila merret ndërtimin dhe shitjen e objekteve si dyer, dritare, fasada strukturale dhe roleta.

Përveç në Gjermani, pronari Burim Hazrolli që nga viti 2019 biznesin e tij e ka shtrirë edhe në Suharekë të Kosovës.

Kujtojmë, Hazrolli është sponsori kryesor i boksierit të njohur shqiptar Robin Krasniqi.

 

Leave a Reply