Alioski largohet nga Lids Junajted, e pret Olimpiku i Marsejës!

Olimpik Marseja këtë merkato është vënë pas futbollistëve shqiptarë me origjinë nga Maqedonia. Pas interesimit të shfaqur për shërbimet e tetovarit, Riza Durmishi të Lacios, drejtuesit e skuadrës së njohur franceze tashmë i kanë vënë syrin edhe Ezgjan Alioskit të Lids Junajted. Paraqitjet e tij pozitive me skuadrën angleze, e në

Alioski: Nuk ka rëndësi kush shënon, rëndësi ka të fitojmë Lihtenshtejnin

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll po vazhdon me përgatitjet në prag të ndeshjes kundër Lihtenshtejnit në kuadër të Ligës së Kombeve. Autori i dy golave në dy ndeshjet e para të Ligës ‘D’ kundër Gjibraltarit dhe Armenisë, Ezgjan Alioskio thotë se nga kjo ndeshje Maqedonia duhet marrë maksimumin e pikëve, për

Alioski shënon, por Lidsi pëson disfatën e parë (VIDEO)

Ezgjan Alioski ka vazhduar me formën e tij të mirë edhe me fanellën e Lids Junajtedit në “Çempionship” në Angli. Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Prilepi realizoi golin e vetëm për skuadrën e tij në disfatën 1:2 ndaj Birmimgamit në ndeshjen e vlefshme të javës së 9-të, njofton “infOSport.mk”. Alioski golin

Alioski shënon dhe sërish feston me zemër! Ja kujt ia dedikon… (VIDEO)

Futbollisti shqiptarë Ezgjan Alioski formën e tij të mirë me fanellën e Lids Junajtedit në Angli, po e konfirmon edhe me përfaqësuesen e Maqedonisë, shkruan “infOSport.mk”. Alioski në dy ndeshjet e para të Ligës së Kombeve me fanellën “verdhekuq” ka arritur që të shënojë dy gola, duke ndihmuar Maqedoninë për

Alioski shënon ndaj Derbit të Frank Lampard (VIDEO)

Ezgjan Alioski në ndeshjen e tij të dytë të sezonit të ri në Çempionship, ka arritur që të shënojë golin e tij të parë me fanellën e Lids Junajtedit, skuadër kjo e cila në transfertë mundi Derbi  Sitin me rezultatin 1:4, njofton “infOSport.mk”. Alioski shënoi golin e katërt dhe të fundit

Shoku i Alioskit, suedezi Janson: “Shqiponjën e bëra për miqtë e mi shqiptarë”

Mbrojtësi suedez, Pontus Janson gjatë ditës së djeshme ishte në qendër të vëmendjes pas atij gjesti të bërë në stërvitje, kur me duar kishte krijuar shqiponjën dy krenare. Edhe pse fillimisht u morr ky si provokim nga ana e tij, dedikuar futbollistëve shqiptarë të Zvicrës, më konkretisht Granit Xhakës dhe

Alioski shënon në fitoren e Lids Junajtedit (VIDEO)

Ezgjan Alioski ka rezultuar deçiziv në fitoren 2:1 të Lids Junajtedit përballë Barnslit në ndeshjen e javës së 44-të në Çempionship, njofton “infOSport.mk”. Alioski shënoi golin e fitores dhe të fundit të këtij takimi në minutën e 50-të, kur nga afërsia shënoi për 2:1. Ishte ky goli i 7-të i shënuar këtë