Bashkim Velija futbollisti i parë që largohet nga Shkëndija, por jo i vetmi!

Mbrojtësi Bashkim Velija nuk do të jetë pjesë e Shkëndijës në të ardhmen, pasi klubi dhe lojtari vendosën mos të vazhdojnë bashkëpunimin. Mbrojtësi i krahut të djathtë me “kuqezinjtë” nga Tetova kishte kontratë deri në përfundim të sezonit të shkuar, teksa i njëjti tashmë është një lojtar i lirë. Ndërkohë, Shkëndija në