Berisha shou në Superligën e Rusisë (VIDEO)

E diela ka rezultuar fantastike për futbollistin e përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha, i cili në takimin e skuadrës së tij Akhmat Grozny kundër UFA, ka dhuruar spektakël, duke qenë protagonistë absolut i ndeshjes, njofton “infOSport.mk”. Berisha në këtë përballje, në të cilën skuadra e tij shënoi fitore 3:1, realizoi dy

Çallandes komenton ndeshjen me Greqinë dhe gjestin e Berishës ndaj tij!

Bernard Challandes në një intervistë për “RTK” ka komentuar disfatën e përfaqësueses së Kosovës ndaj Greqisë. Ai kishte mbetur i zhgënjyer nga ajo që futbollistët “dardan” treguan në fushën e blertë të stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë. “Jam i zhgënjyer paksa sepse bëmë gabime të panevojshme, në pësimin e të dy

Berisha flet pas gjestit që bëri: “Vetëm zemra ime e din sa kam vuajtur”

Përfaqësuesja e Kosovës pësoi disfatë 2:1 përballë Greqisë sonte në Prishtinë, në ndeshjen e vlefshme për Ligën “C” të Kombeve. Golin e vetëm për “dardanët” në këtë përballje e realizoi Bernard Berisha, i cili nuk duroi më, duke shpërthyer ndaj trajnerit Bernard Çallandes. https://www.youtube.com/watch?v=q_q3_QhlwK0 “Jam gati ta jap maksimumin për Kosovën. Kam

Berisha: Kujdes për veten dhe të tjerët, në qershor do t’ju bëjmë krenarë

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha ka dhënë mesazhin e tij për të gjithë popullin e Kosovës pas përhapjes së koronavirusit Covid-19 edhe në vendin tonë. Ky është mesazhi i anëtarit të skuadrës ruse të Akhmat Grozny: “Përshëndetje të gjithëve. Duke marrë parasysh se kohët e fundit është përhapur koronavirus ju

Roshi dhe Berisha në superformë, i sigurojnë kualifikimin në Kupë Akhmat Groznit

Odise Roshi dhe Bernard Berisha janë duke kaluar një moment mjaft të mirë në Rusi me fanellën e skuadrës ruse të Akhmat Groznit. Dy futbollistët shqiptarë ishin protagonist në sfidën e Kupës e vlefshme për 1/16-at duke i siguruar kualifikimin skuadrës së tyre. Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1:1, teksa golin

Bernard Berisha gati për të konfirmuar formën e mirë edhe me Kosovën

Bernard Berisha mendon se ka ardhur momenti i tij. Në mungesë të Milot Rashicës dhe Arbër Zenelit, ish-lojtari i Skënderbeut, aktualisht pjesë e skuadrës ruse të Akhmat Grozny, shpreson të ketë sa më shumë minuta përballë Republikës Çeke të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Bernard Berisha e pranon se po kalon

Bernard Berisha ndezi atmosferën në xhveshtore pas fitores ndaj Letonisë (VIDEO)

Një ndër futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Kosovës, Bernard Berisha, i lumtur pas fitores së përfaqësueses kosovare në miqësoren ndaj Letonisë, në profilin e tij në “facebook”  ka publikuar një video ku shihet atmosfera e futbollistëve kosovar në dhomat e xhveshjes  shkruan “infOSport.mk”. Kosova sonte në stadiumin “Adem Jashari”